Jesteśmy wyjątkową Kosmeterią

Jesteśmy wyjątkową Kosmeterią.
Nasza wyjątkowość to wiedza o urodzie, która pozwala naszym konsumentom bez względu na wiek być zawsze pięknym.

wtorek, 15 października 2013

Wademekum Pielęgnacji - cz. 4 Nawilżanie

Gdy mamy już idealnie przygotowaną, oczyszczoną skórę – czas na nawilżenie. I tutaj nie ważne czy Twoja skóra jest sucha, normalna, mieszana, czy tłusta. Zawsze potrzebuje odpowiedniego nawilżenia. Te z nas, które mają skórę suchą i wrażliwą muszą pamiętać o kremie, ponieważ skóra sama zmusza nas do tego. Po umyciu często jest ściągnięta, pojawiają się delikatne linie w obszarach mocno przesuszonych, a gdy kremu nie nałożymy może piec, szczypać, czerwienieć i łuszczyć się. Kobiety ze skórami tłustymi nadal często zapominają o kremie. Ich skóra produkuje więcej sebum co zapobiega uczuciu wysuszenia. Niekiedy wydaje się, że nawilżenie to, to samo co natłuszczenie i celowo unikają kremów. Często istnieje także przekonanie, że podkład o właściwościach nawilżający wystarczy. Nic bardziej mylnego. No chyba, że chcemy aby nasza skóra, spragniona nawilżenia zaczęła „wsysać” nasz podkład w głąb porów.


Coraz częściej borykamy się z problemem, jakim są wypryski. Nie rzadziej występują one nie tylko na skórach tłustych, ale także mieszanych, a nawet suchych. Powszechna zasada głosi: „wysuszać wypryski!”, więc co robi większość kobiet? Oczywiście zaleca się do tej zasady. Traktują skórę wysuszającymi żelami do skóry trądzikowej, nakładają na całą buzię kremy silnie matujące, używają toników alkoholowych (o zgrozo!), a wyprysków coraz więcej. Czy jest to spowodowane? Najczęściej brakiem nawilżenia. Nasza skóra odbiera sygnały z otoczenia. To samo dzieje się, gdy brakuje jej wody. Mózg wysyła sygnały do gruczołów łojowych, aby produkowały więcej sebum, bo tylko w ten sposób może się bronić przed naszymi kuracjami wysuszającymi. Jeśli dodatkowo źle pielęgnujemy naszą skórę, nadmiar sebum nie ma możliwości ujścia z gruczołu, a jeśli w pobliżu znajdzie się choćby jedna bakteria – wyprysk gotowy. Oczywiście to błędne koło się najczęściej zamyka. Dlatego waśnie dobór odpowiedniego kremu jest tak ważny. Nawilżajmy intensywnie naszą skórę, szczególnie na noc. A co z wypryskami? Można traktować je preparatami miejscowymi. Jeśli mamy krostkę na nosie, to nie musimy wysuszać całej powierzchni twarzy.


Jak wybrać odpowiedni krem? To naprawdę „wyższa szkoła jazdy”. Zdarza się tak, że dwie kobiety mające skóry mieszane będą potrzebowały innych składników. To będzie zależało od wieku, stanu skóry, dodatkowych problemów z nią. Jednym wyznacznikiem, którym trzeba kierować się kupując krem, jest jego działanie zapobiegające powstawaniu zaskórników. Wiele producentów nie pisze takie informacji na swoich opakowaniach. Nie wiem, czy wiecie, ale to co nie jest napisane na etykiecie, po prostu nie istnieje. Dlatego zwróćcie uwagę, czy producent informuje o tym, że kosmetyk nie powoduje powstawania zaskórników, jest niekomedogenny lub niekomedogeniczny. Te wszystkie określenia oznaczają to samo i zapewniają nas, że używając takiego kremu nie musimy się martwić, że po prostu pozapycha nam pory. Zachęcam Was do czytania etykiet produktów, które kładziecie na swoją buzię, na pewno dobierając odpowiednie odwdzięczy się Wam wyglądem. Dowiedziono, że używanie odpowiednich kosmetyków może sprawić, że nasza skóra nie tylko będzie wyglądać pięknie, zdrowo i młodo, ale także nie będzie miała problemów z zaskórnikami lub wypryskami.


Aby mieć pewność, że dobrze dobrałaś swój krem do typu skóry warto poradzić się dermatologa, kosmetologa lub doradcy kosmetycznego. Oni są wykwalifikowani do profesjonalnego doradzenia Ci w wyborze kosmetyku. Jeśli nie masz swojego osobistego doradcy, możesz poprosić o pomoc personel naszej Kosmeterii, który chętnie pomoże Ci w zakupie. 


Jak nakładać krem na twarz? W pierwszej części Wademekum Pielęgnacji o Oczyszczaniu przedstawiłam kierunek nakładania kosmetyków. W przypadku kremów obowiązuje dokładnie taki sam. Najpierw rozetrzyj niewielką ilość kosmetyku w dłoniach, aby nabrał temperatury ciała. Nakładaj go ruchami od dołu do góry, alby nie wyciągać skóry. Resztki kremu wklep w buzię. Nakładając krem pod oczy kieruj się także takimi ruchami jak przy demakijażu. Na palce serdeczne, bo to one są najdelikatniejsze z całej dłoni, nałóż preparat. Ruchami od zewnętrznego do wewnętrznego kącika, bardzo delikatnie wklep krem.


Mam nadzieję, że w poście zawarłam ciekawe i pomocna dla Was informacje. Jest to bardzo obszerny temat, dlatego więcej znajdziecie w kolejnych artykułach, gdzie przybliżymy Wam serie kosmetyków pielęgnacyjnych Lumene, które tak gorąco polecamy. W kolejnym artykule, już ostatnim z serii „Wademekum Pielęgnacji” przeczytacie o tym dlaczego i jak chronić naszą skórę. Dlatego bądźcie czujni! Pozdrawiam serdecznie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz